S čím Vám můžu poradit...

Zprostředkování prodeje či pronájmu Vaší nemovitosti

Chcete prodat nebo pronajmout nemovitost? Podívejme se na to společně, nastavme strategii prodeje a získejme pro Vás maximální kupní cenu.

Profesionální prezentace

Zastávám názor, že je potřeba nemovitost ukázat kupujícímu v co nejlepším světle, aby bylo dosaženo maximálního zisku. Profesionální fotografie je pro mě dnes už standardem... V kombinaci s Homestagingem (viz níže) je pak možné dělat skoro zázraky.

3D sken Matterport

Profesionální a moderní nástroj pro prezentaci nemovitostí nově u nás standardně ke každé výhradní smlouvě.

Výkup Vaší nemovitosti

Potřebujete rychlé peníze? Hrozí průšvih nebo se Vám nechce do složitých jednání s kupujícím? I na toto jsme připraveni - můžete očekávat férovou nabídku, abychom byli spokojeni všichni.

Určení tržní ceny Vaší nemovitosti

Za kolik můžete prodat Váš dům či byt? Pomůžu Vám nastavit reálnou prodejní cenu tak, aby nemovitost nebyla podhodnocena ani zbytečně nadhodnocena a tím se prodlužoval proces prodeje. Chcete vědět, jak to dělám?  Klikněte si na článek na blogu.

Tržní odhad nemovitosti

Čeká Vás dědické řízení nebo majetkové vyrovnání? Zpracuji Vám obratem tržní odhad právě pro tyto případy.

Správa nemovitosti

Pronajímáte byt či dům a nemáte čas se tomu věnovat? Zajistím Vám kvalitního nájemníka a veškerou administrativu a údržbu můžete nechat na mně. 

Poradenství pro dlužníky

Průšvih už nastal a Vy nevíte, co s tím? Nebojte, téměř každý problém má řešení, tak na nic moc nečekejte a pojďme se na to podívat co nejdřív. Tady víc než kde platí, že čas jsou peníze.

Veškerá administrativa 

Zajistím vypracování PENB, prohlášení vlastníka, daňového přiznání, smluvní dokumentace a standardem je také asistence s přepisem energií, předání nemovitosti aj. Zkrátka vše, co se točí kolem nemovitostí.

Jednání s úřady

Nechte na mě záležitosti z katastru nemovitostí, stavebního úřadu, obce, družstva, finančního úřadu, jednání s insolvenčním správcem, exekutorem anebo třeba jen se sousedem :)

Vyklizení pozůstalosti

Potřebujete nemovitost před prodejem vyklidit? Vše zařídím za Vás. Doporučuji ale konzultovat rozsah - někdy není úplně to pravé ořechové nechat pouze bílé stěny.

Rekonstrukce nemovitosti

Potřebujete před prodejem nemovitost dostat do kondice? Doporučím, jak na to, základem je nemovitost vyklidit, někdy jsou vhodné lehké kosmetické úpravy, jindy i větší stavební zásah. Vyklizení i rekonstrukci individuálně zprostředkuji.

Videoprohlídka

Jako jedna z mála nabízím natáčení videoprohlídky, která je při prodeji maximálně efektivní. Žádní realitní turisté, velice atraktivní a moderní formát prezentace nemovitosti, který zaujme na první pohled.

A co neumím já, to zařídím... Spolupracuji s ověřenými regionálními odhadci, finančními poradci, stavebními firmami a například i s kolegy z oboru... A samozřejmě jsem svým klientům k dispozici kdykoliv na telefonu, protože dobrá komunikace je základem úspěchu!

Jak to dělám já

Dnes je taková doba, že majitelé za své nemovitosti chtějí docela velké peníze a čím méně těch nemovitostí v nabídce je, tím jsou ceny tlačeny stále více směrem vzhůru. OK, pokud to trh snese, není s tím žádný problém. Myslím si ale, že pokud chci za svůj dům pěkné peníze, musím pro to taky něco udělat. První věc jsou kvalitní informace, čím víc, tím líp. Není nic horšího, než konzultovat s kupcem nějaké dodatečné zásadní informace, nedej bože náklady, o kterých "nevěděl". Kupec je totiž velice křehká bytost, dost často mění názory a je schopen udělat bezdůvodně z komára velblouda. 

Další, možná ještě důležitější prací, je potřeba věnovat se samotné přípravě nemovitosti k prezentaci, která může proběhnout na různých úrovních. Ach, kéž by byla vyklizená a čistá nemovitost prodejním standardem. První dojem dělá obchod a je nutné jej patřičně připravit. Dobrou práci může udělat jak rozsvícené světlo, tak otevřené okno a příjemná vůně. Někdy je potřeba investovat více času a také peněz do vyklizení nemovitosti, Homestagingu, což je vlastně profesionální příprava nemovitosti pro prodej, kdy za krátký časový úsek jsme schopni zvednout hodnotu nemovitosti řádově o desítky až stovky tisíc korun. Nákladnější a časově náročnější jsou potom různé stavební úpravy a například i celková rekonstrukce nemovitosti. 

A hlavně! Takto upravená nemovitost v nabídce vyloženě svítí :) Přemýšlejte, jak nakupujete vy? Vybíráte si přece také zboží, co je např. hezky zabalené, co vás na první pohled zaujme. U nemovitostí je to stejně tak. A pokud bych navíc měla také zohlednit aktuální a hlavně budoucí vývoj prodeje nemovitostí (řekla bych už ve velmi blízké budoucnosti), kdy bude kupců pomalu ubývat, tak bude potřeba se o ně trochu porvat a nabídnout jim něco navíc... Dělat to trochu jinak než všichni. Tak se podívejte, jak to může vypadat v praxi...


1) Ukázka, jak funguje Homestaging

Na malém příkladu bych vám chtěla ukázat, jakým způsobem pracujeme v rámci služby Homestaging. Homestaging je příprava nemovitosti na prodej, je to jakési odosobnění nemovitosti, kdy se snažíme oslovit co nejširší cílovou skupinu kupců. V rámci Homestagingu pracujeme s prvním dojmem, snažíme se, aby se kupec cítil příjemně a používáme k tomu různé nástroje. Podle mě zcela zásadní je světlo. Většina lidí nereaguje dobře na temné, stísněné prostory plné nábytku a věcí, a proto je základem zbavit se přebytečného materiálu. Vhodné je také sjednotit barevnost, ideálně do neutrální bílé, kterou lze vhodně kombinovat s barevnými doplňky. O nábytku jsme již hovořili... Není dobré ho mít moc ani málo. Nemovitost musí působit funkčně, kupec si potom lépe představí, kde by například mohla být umístěna postel, kolik místa zabere stůl v kuchyni apod. Samozřejmě, že můžeme využít také původní vybavení, nebo je možné trochu zainvestovat a nakoupit nové, případně dokoupit chybějící kusy, tahle investice se rozhodně vyplatí. Pak už jen chybí profesionální fotografie a je skoro vyhráno.

Pomocí tohoto postupu lze nemovitost nejen zajímavě zhodnotit, ale hlavně zaujmout potenciálního kupce, kterého potom na prohlídce ovlivňuje co? Přece EMOCE! Ano, i kupec je člověk, se kterým cloumají emoce, s některým více, s některým méně, a i na jejich základě se rozhoduje ... A my musíme a umíme vyvolat ty správné.


Na začátku byl dětský pokoj cca 12 m2, spousta zbytečných věcí, neuspořádaný prostor a chaos. Asi za dva dny a se nám podařilo udělat z dětského pokoje pokoj studentský, ve kterém se majitel cítí velmi příjemně. Pracovaly jsme především s původním vybavením, nábytek jsme vhodně rozestavěly, aby se pokoj prosvětlil a otevřel. V celé místnosti proběhla výmalba stěn, odstranily jsme koberec a všechny věci, na které se už několik let jen prášilo. Bylo také potřeba vyřešit zdroje osvětlení, centrální osvětlení bylo vyměněno a doplněno o pracovní lampu a lampičku u nočního stolku. Pokoj byl vybaven vhodnými doplňky v barvě a běhounem. Při minimální investici finanční, která nepřesáhla 6.000 Kč (s použitím původních prvků) a minimální investici časové, se podařilo pokoj zmodernizovat, provzdušnit a zútulnit. Vše s důrazem na funkčnost a potřeby teenagera.  


2) Částečná rekonstrukce, kosmetické stavební úpravy

Někdy se stane, že nemovitost před prodejem vyžaduje výraznější zásah. Vždy je potřeba zhodnotit, zda se daná investice vyplatí, a to hlavně v závislosti na čase. V předchozím případě mluvíme řádově o jednotkách dní. Zde už se můžeme bavit v rámci několika týdnů. V této kategorii řešíme už spíše rodinné domy. Nebudu dlouze komentovat. Na následujícím příkladu si sami uděláte obrázek, jak nemovitost na kupujícího a kohokoliv jiného působí. Samozřejmě bychom mohli nemovitost posunout dál ve smyslu předchozího případu, ale tady to opravdu nebylo potřeba. Zájemců byl dostatek a kupce jsme našli velice rychle.

Investice cca 100.000 Kč, časově realizováno v rámci 20 dní. Rodinný dům v původním stavu již nějakou dobu v nabídce visel bez výsledku. Po lehké rekonstrukci interiéru, kdy proběhlo mj. vyklizení domu, výmalba stěn, byly položeny podlahy v 1.NP, zrevitalizovány dveřní zárubně + nová křídla, vybetonována podlaha v předsíni aj., bylo prodáno téměř okamžitě po zveřejnění.


3) ... a klidně i kompletní rekonstrukce

Kompletní rekonstrukce je už běh na delší trať. Nemovitost lze zhodnotit i tímto způsobem, nicméně je třeba se na to řádně připravit, plánovat dopředu a nejlépe mít zkušenost... Já sama jsem si tímto procesem prošla a vlastně dosud procházím. Pro vlastní potřebu jsem zrekonstruovala rodinný domek a všechny náležitosti s tím spojené jsem si vyzkoušela na vlastní kůži. Tady musí být člověk profík, nebo přijde o nervy. Víc informací najdete v záložce Dům snů. A tak třeba by to ode mě taky někdo koupil :D Nicméně i když rekonstrukci realizuje firma, i tak se dá nemovitost zhodnotit. Hlavně se potom prodává úplně jinak a bez problémů. Ale tady už je ve hře větší investice a z pohledu výnosu už toto řešení není úplně pro každého. 

Každou nemovitost je třeba individuálně zhodnotit a nastavit prodejní strategii. To je pro mě standardem. Všechny předprodejní aktivity navrhnu a zajistím také jejich realizaci.