AKTUÁLNÍ SITUACE REALITNÍHO TRHU NA ŠUMPERSKU

01.04.2023

Dům snů slaví 3. narozeniny

K příležitosti třetích narozenin naší společnosti bychom rádi shrnuli, jak to vlastně aktuálně vypadá na realitním trhu na Šumpersku. Z médií se na nás denně valí spousty negativních informací o propadu cen nemovitostí, o zamrznutí celého realitního trhu a podobné věci. Je ale to opravdu tak špatné?

Není. Naše kancelář v měsíci březnu 2023 uzavřela celkem 10 zakázek a dalších 8 je v rezervaci. Prodávají se jak rodinné domy, tak i pozemky a byty.

Potvrdil se tak trend vzrůstajícího zájmu o nemovitosti z přelomu roku, kdy na trhu převládaly obavy z budoucnosti v kombinaci válka - energie - inflace - hypotéky. Od začátku roku 2023 pozorujeme oživení poptávky, na což má podle nás největší vliv určitá korekce kupních cen nemovitostí, které dohání vysoké úrokové sazby a která dosahuje až ke 30%. Dnes je tak paradoxně nejvýhodnější doba nemovitost pořídit (nakoupit např. byt za nižší cenu a vyšší úrok, který se postupem času zrefinancuje, asi ale nelze očekávat, že se vrátíme někam pod 2%).

A jak to bude pokračovat? Názorů je spousta, my máme za to, že tato doba nebude trvat dlouho. Vypadá to, že se energetická situace začíná stabilizovat, pokud energie v podobném duchu doplní pozitivní zprávy o výši inflace nebo úrokových sazbách, dá se očekávat, že ceny zase vystřelí nahoru. Silná poptávka nezmizela, pořád tady je, ale teď vyčkává na lepší podmínky.

Trh funguje, nemovitosti jsou stále v kurzu, proto pokud přemýšlíte o nákupu, zavolejte nám a probereme, jak na to.

Pokud hledáte silného a kvalitního partnera s vizí dokonalé realitní služby pro prodej vaší nemovitosti, dejte nám o tom vědět. Rádi s vámi projdeme a naplánujeme celý proces do posledního chlupu :)

A pokud vás zajímá cokoliv jiného ohledně nemovitostí nebo financí, obraťte se na nás, jsme tady pro vás už 3 roky a děkujeme především vám, našim klientům, že nám pomáháte kultivovat realitní trh a vkládáte do našich rukou to nejdůležitější, a to vaši důvěru. Velmi si toho vážíme, přijímáme ji s pokorou a odpovědností a těšíme se na další skvělé lidi, se kterými se po cestě setkáme 🙂