NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY Z NAŠEHO REALITNÍHO SVĚTA

Daňová pavučina v ČR je velmi hustá a zachytí ledaco, nemovitosti nevyjímaje. Podléhají v některých případech dani z příjmů, ve všech případech pak dani z nemovitých věcí, která v roce 2024 prošla "upgradem".

Ano, i toto patří k práci realitního makléře. Připojení pozemku k elektřině je nezbytnou součástí výstavby nového domu či chaty, stejně tak jako renovace stávajícího objektu. V následujícím článku vám prozradíme, kde běžně tyto informace zjišťujeme a kde i vy sami si je můžete ověřit.

Nákup nemovitosti patří mezi jedno z nejdůležitějších a nejvýznamnějších rozhodnutí, které můžete v životě udělat. Než začnete, je důležité si stanovit rozpočet, který jste ochotni investovat. Proto je dobré vždy nejdříve zjistit vaše finanční možnosti a poté se můžete pustit do hledání ideální nemovitosti, která splňuje vaše představy a požadavky....

PROVIZE

12.03.2024

JAK VELKÁ JE PROVIZE ZA SLUŽBY V DŮM SNŮ?

V rámci prověřování odborné poroty soutěžě "REALIŤÁK ROKU 2023", bylo za úkol mimo jiné vypracovat případovou studií. Veronika Chládková měla téma: "Podílové spoluvlastnictví", což je velmi rozsáhlá a komplikovaná problematika. Pokud jste se s tímhle tématem setkali a chcete více informací, tak si stáhněte tento PDF soubor, kde se dozvíte víc.

Aby nemovitost byla co nejlépe připravena ke prodeji, je důležité věnovat pozornost jak interiéru, tak exteriéru. Zde je pár tipů, jak by měla nemovitost vypadat:

K příležitosti třetích narozenin naší společnosti bychom rádi shrnuli, jak to vlastně aktuálně vypadá na realitním trhu na Šumpersku. Z médií se na nás denně valí spousty negativních informací o propadu cen nemovitostí, o zamrznutí celého realitního trhu a podobné věci. Je ale to opravdu tak špatné?

Kdo by nechtěl, aby mu každý měsíc přišla na účet nějaká pěkná sumička - jen tak, bez práce? Mít nemovitost, která Vám generuje pasivní příjem, to je snem mnoha lidí. Poptávka po zajímavých investičních bytech tak neklesá. Nahrává tomu i pro majitele nemovitostí příjemná skutečnost, že nájemné v současné době roste.

Energetická krize z léta loňského roku způsobená nastartováním ekonomiky po lockdownech se od útoku Ruska na Ukrajinu ještě více prohloubila. Ceny plynu i elektřiny vystřelily vzhůru, oproti loňskému roku se jedná o násobky. Zdražování se týká zákazníků, kterým končí fixované úvazky, postupně se ale dotkne nás všech.

AKTUÁLNĚ NA INSTAGRAMU: