NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY Z NAŠEHO REALITNÍHO SVĚTA

PROVIZE

12.03.2024

JAK VELKÁ JE PROVIZE ZA SLUŽBY V DŮM SNŮ?

V rámci prověřování odborné poroty soutěžě "REALIŤÁK ROKU 2023", bylo za úkol mimo jiné vypracovat případovou studií. Veronika Chládková měla téma: "Podílové spoluvlastnictví", což je velmi rozsáhlá a komplikovaná problematika. Pokud jste se s tímhle tématem setkali a chcete více informací, tak si stáhněte tento PDF soubor, kde se dozvíte víc.

Aby nemovitost byla co nejlépe připravena ke prodeji, je důležité věnovat pozornost jak interiéru, tak exteriéru. Zde je pár tipů, jak by měla nemovitost vypadat:

K příležitosti třetích narozenin naší společnosti bychom rádi shrnuli, jak to vlastně aktuálně vypadá na realitním trhu na Šumpersku. Z médií se na nás denně valí spousty negativních informací o propadu cen nemovitostí, o zamrznutí celého realitního trhu a podobné věci. Je ale to opravdu tak špatné?

Kdo by nechtěl, aby mu každý měsíc přišla na účet nějaká pěkná sumička - jen tak, bez práce? Mít nemovitost, která Vám generuje pasivní příjem, to je snem mnoha lidí. Poptávka po zajímavých investičních bytech tak neklesá. Nahrává tomu i pro majitele nemovitostí příjemná skutečnost, že nájemné v současné době roste.

Energetická krize z léta loňského roku způsobená nastartováním ekonomiky po lockdownech se od útoku Ruska na Ukrajinu ještě více prohloubila. Ceny plynu i elektřiny vystřelily vzhůru, oproti loňskému roku se jedná o násobky. Zdražování se týká zákazníků, kterým končí fixované úvazky, postupně se ale dotkne nás všech.

Jednoho únorového dopoledne jsem zavolala na soukromý inzerát prodeje bytu v Libině. Celý proces prodeje si chtěla vzít na svá bedra dcera jedné z majitelek. Začátek našeho hovoru nebyl úplně nejšťastnější, protože hned po mém představení se mi rázně sdělila, že už jsem několikátý člověk z realitní kanceláře, který jí volá, a ona žádnou realitku...

Projíždím kolem šumperského vlakového nádraží a hlavou se mi honí spousta myšlenek. Jaké asi budou dnešní tři naplánované prohlídky nemovitostí? Klapne všechno podle plánu? Nezapomněla jsem na nic? V kufru auta zatím čekají na moje klienty chlebíčky, zákusky i káva a v papírových složkách na sedačce spolujezdce zase všechny potřebné dokumenty. ...

Od ukončení vysoké školy jsem pracovala jako zaměstnanec ve státní správě - pracovní doba a plat pevně stanovené a v mnohém nepřekročitelné mantinely. Já se ale považuji za kreativního člověka a stereotyp mě po čase začne ubíjet.

AKTUÁLNĚ NA INSTAGRAMU: