NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY Z NAŠEHO REALITNÍHO SVĚTA

Aby nemovitost byla co nejlépe připravena ke prodeji, je důležité věnovat pozornost jak interiéru, tak exteriéru. Zde je pár tipů, jak by měla nemovitost vypadat:

K příležitosti třetích narozenin naší společnosti bychom rádi shrnuli, jak to vlastně aktuálně vypadá na realitním trhu na Šumpersku. Z médií se na nás denně valí spousty negativních informací o propadu cen nemovitostí, o zamrznutí celého realitního trhu a podobné věci. Je ale to opravdu tak špatné?

Kdo by nechtěl, aby mu každý měsíc přišla na účet nějaká pěkná sumička - jen tak, bez práce? Mít nemovitost, která Vám generuje pasivní příjem, to je snem mnoha lidí. Poptávka po zajímavých investičních bytech tak neklesá. Nahrává tomu i pro majitele nemovitostí příjemná skutečnost, že nájemné v současné době roste.

Energetická krize z léta loňského roku způsobená nastartováním ekonomiky po lockdownech se od útoku Ruska na Ukrajinu ještě více prohloubila. Ceny plynu i elektřiny vystřelily vzhůru, oproti loňskému roku se jedná o násobky. Zdražování se týká zákazníků, kterým končí fixované úvazky, postupně se ale dotkne nás všech.

Jednoho únorového dopoledne jsem zavolala na soukromý inzerát prodeje bytu v Libině. Celý proces prodeje si chtěla vzít na svá bedra dcera jedné z majitelek. Začátek našeho hovoru nebyl úplně nejšťastnější, protože hned po mém představení se mi rázně sdělila, že už jsem několikátý člověk z realitní kanceláře, který jí volá, a ona žádnou realitku...

Projíždím kolem šumperského vlakového nádraží a hlavou se mi honí spousta myšlenek. Jaké asi budou dnešní tři naplánované prohlídky nemovitostí? Klapne všechno podle plánu? Nezapomněla jsem na nic? V kufru auta zatím čekají na moje klienty chlebíčky, zákusky i káva a v papírových složkách na sedačce spolujezdce zase všechny potřebné dokumenty. ...

Od ukončení vysoké školy jsem pracovala jako zaměstnanec ve státní správě - pracovní doba a plat pevně stanovené a v mnohém nepřekročitelné mantinely. Já se ale považuji za kreativního člověka a stereotyp mě po čase začne ubíjet.

Chcete si koupit pozemek, na kterém budete stavět rodinný dům? Řekneme vám, na co si dát pozor a čeho se vyvarovat. Zde jsou základní fakta, se kterými se můžete setkat.

AKTUÁLNĚ NA INSTAGRAMU: