NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY Z NAŠEHO REALITNÍHO SVĚTA

Kdo by nechtěl, aby mu každý měsíc přišla na účet nějaká pěkná sumička - jen tak, bez práce? Mít nemovitost, která Vám generuje pasivní příjem, to je snem mnoha lidí. Poptávka po zajímavých investičních bytech tak neklesá. Nahrává tomu i pro majitele nemovitostí příjemná skutečnost, že nájemné v současné době roste.

Energetická krize z léta loňského roku způsobená nastartováním ekonomiky po lockdownech se od útoku Ruska na Ukrajinu ještě více prohloubila. Ceny plynu i elektřiny vystřelily vzhůru, oproti loňskému roku se jedná o násobky. Zdražování se týká zákazníků, kterým končí fixované úvazky, postupně se ale dotkne nás všech.

Jednoho únorového dopoledne jsem zavolala na soukromý inzerát prodeje bytu v Libině. Celý proces prodeje si chtěla vzít na svá bedra dcera jedné z majitelek. Začátek našeho hovoru nebyl úplně nejšťastnější, protože hned po mém představení se mi rázně sdělila, že už jsem několikátý člověk z realitní kanceláře, který jí volá, a ona žádnou realitku...

Projíždím kolem šumperského vlakového nádraží a hlavou se mi honí spousta myšlenek. Jaké asi budou dnešní tři naplánované prohlídky nemovitostí? Klapne všechno podle plánu? Nezapomněla jsem na nic? V kufru auta zatím čekají na moje klienty chlebíčky, zákusky i káva a v papírových složkách na sedačce spolujezdce zase všechny potřebné dokumenty. ...

Od ukončení vysoké školy jsem pracovala jako zaměstnanec ve státní správě - pracovní doba a plat pevně stanovené a v mnohém nepřekročitelné mantinely. Já se ale považuji za kreativního člověka a stereotyp mě po čase začne ubíjet.

Chcete si koupit pozemek, na kterém budete stavět rodinný dům? Řekneme vám, na co si dát pozor a čeho se vyvarovat. Zde jsou základní fakta, se kterými se můžete setkat.

K čemu je takový půdorys vůbec dobrý? Pro kupující je velmi důležité udělat si reálnou představu o dispozici nabízených nemovitostí. K tomuto slouží velice dobře půdorysy staveb nebo bytů. A to hned v několika směrech. Kupující má jasnou představu o tom, jak nemovitost vypadá. Z fotek se dispozice zpravidla zjišťuje dost obtížně a při osobní...

Pořídili jste si v roce 2020 byt, dům, pozemek či jinou nemovitou věc? Pokud ano, gratulujeme! Zároveň s radostí z nově nabytého majetku však přichází i jedna povinnost. Ať už jste nemovitost zakoupili, zdědili či dostali darem, musíte se k jejímu nabytí přiznat na Finančním úřadě.

AKTUÁLNĚ NA INSTAGRAMU: