ASOCIACE REALITNÍCH KANCELÁŘÍ

02.11.2020

Realitní kancelář Dům snů vlastní licenci (franšízu) NEXT Reality. Při naší práci dodržujeme Etický kodex realitního makléře a Reklamační řád NEXT Reality. Jsme také hrdými členy Asociace realitních kanceláří.

Asociace realitních kanceláří České republiky je profesní sdružení realitních makléřů, správců nemovitostí, dražebníků a dalších profesionálů působících na trhu s nemovitostmi v České republice. Asociace byla založena v roce 1991 několika realitními kancelářemi z různých míst České republiky a v dnešní době čítá členská základna více než 300 realitních kanceláří z celé republiky.

ČINNOST ARK ČR

Jedním ze stěžejních cílů ARK ČR je přispívat ke zlepšování podmínek při uskutečňování realitních obchodů (včetně správy nemovitostí) a to zejména prostřednictvím zákonné úpravy provozování realitní činnosti. K neméně důležitým činnostem ARK ČR patří již od počátku 90. let pořádání profesního vzdělávání pro realitní makléře. V neposlední řadě je třeba zmínit působení ARK ČR v oblasti poskytování informací široké veřejnosti a to především o základních náležitostech realitních obchodů.


Každý člen ARK ČR se zavazuje dodržovat Stanovy ARK ČR a Etický kodex realitního makléře - člena ARK ČR, je povinně pojištěn na rizika vyplývající z realitní činnosti a to na částku minimálně 1 milión korun. Kromě toho si musí doplňovat své profesní znalosti a jednou za 5 let podstoupit ověření svých znalostí. Případnou nespokojenost se službami člena ARK ČR může každý klient vyjádřit formou stížnosti, kterou pak řeší Dozorčí rada ARK ČR.

Více informací o činnosti ARK ČR najdete na WWW.ARKCR.CZ