COVID-19

30.03.2020

AKTUÁLNÍ SDĚLENÍ COVID-19

Vážení přátelé, vzhledem k situaci, která panuje v naší zemi už několik týdnů, bych Vám ráda sdělila, že jsem pro Vás nadále k dispozici, jsem připravená řešit Vaše dnes třeba i měnící se bytové potřeby, finance, realizovat výkupy a odpovídat na dotazy, týkající se bydlení a všeho, co s ním souvisí.

To vše samozřejmě v souladu s aktuálním nařízením vlády v souvislosti s výskytem COVID-19. Při mé profesi jsem schopná osobní kontakt maximálně omezit např. s využitím videokonferencí a nově pro Vás mj. také připravuji prohlídky ve 3D skenu (Matterport), které prezentují nemovitost tak dokonale, že fyzická prohlídka je už jen taková třešnička na dortu. Ale potkat se můžeme také, zakrátko už v nové kanceláři a pod novou značkou.

Často se mě ptáte, jak to bude s vývojem cen... ale to už delší dobu. Kdy bude ta krize? Spíš jsme čekali, že ceny nemovitostí budou ovlivňovat ekonomické ukazatele, a hele... je tady virus. Křišťálovou kouli nemám, ale podle dostupných informací se třeba konkrétně v naší lokalitě na Šumpersku nedá očekávat dramatický propad cen. Jsme "bohužel" lokalita, kde úplně nefrčí krátkodobé pronájmy, jako třeba v Praze, kde se dá odhadovat, že se na trhu objeví byty, které sloužily k AirBnB, což je dnes už mrtvá služba. Poptávka je u nás stále vysoká, hypotéky se poskytují, i když procesy se lehce prodlužují. Nemělo by nás čekat ani nějaké drastické snížení úrokových sazeb hypoték... spíše se hovoří o tom, že se zpřísní (dále) pravidla jejich získávání... banky se zkrátka budou víc ptát... Jsi kadeřnice? Tak jak to budeš dělat? Jedna pozitivní věc tu ale snad bude... vláda má na stole návrh na zrušení daně z nabytí nemovitosti, té nesmyslné jednorázové daně, co nikdo nemůže a nechce chápat... tak doufejme, že to klapne.

Přeji Vám všem pevné zdraví a nervy, ať tu nepříjemnou situaci co nejdříve společně přečkáme, noste roušky a dávejte a sebe pozor.

Vaše šumperská makléřka V. Chládková