Interiér ála IKEA

04.04.2019

Zařizování interiéru už byla taková třešnička na dortu, čistá práce, krabice, šroubovák a velký auto. Vzhledem k tomu, že jsme od začátku pracovaly s malým prostorem (65 m2), tak už samozřejmě nějaká představa existovala. Hlavní požadavky byly, abychom maximálně omezené místo využily, zajistily dostatek úložných prostor a vyrobily zkrátka funkční a pěkný domek pro 3 lidi

IKEO, děkuji!

Už na začátku jsme si taky řekly, že nebudeme experimentovat s barvami, abychom si prostor opticky nezmenšily a místnosti oživíme barevnými doplňky nebo kusy nábytku apod. Všechno jsme tedy sladily do bílé. Bílé stěny, dále odstíny šedé (betonová kuchyňská linka, dlažba v koupelně a technické místnosti) a prvky žluté v téměř každé místnosti pro oživení. 

Při samotném zařizování udělala velkou službu IKEA. Někdo říká "levný luxus", ale já říkám odpověď na spoustu otázek, které bylo potřeba řešit. 

Ložnice

S ohledem na malý prostor jsme například řešily "loftové spaní". V ložnici vzniklo celé spací patýrko a pod ním místo na spaní pro hosty nebo odpočinek. Celá místnost tak působí velice útulně. Místo vestavné skříně, kterou jsme nechly nacenit truhlářem (bezmála 40.000 Kč) jsme do prostoru vedle komínu naprojektovaly skříň z IKEA, která vyšla dohromady na 10.000 Kč a vypadá, jako kdyby tam měla být už od začátku. Místo zbylo i na pracovní kout s počítačem.

Dětský pokoj

Zvýšená postel v dětském pokoji dovolí, aby pod ní vznikl prostor, který se dá využít ke hraní. Jako bonus vnímám úložné prostory při posteli (skříňka i poličky). Ve stejném stylu jsme pořídily také komodu a psací stůl. Pokojík, který má výměru něco okolo 8 m2 tak obsahuje vše, co malý školák potřebuje - místo na učení, hraní, spánek a dostatek úložného prostoru. 

Obývací pokoj

Obývací pokoj zpočátku vypadal jako chodba - celkem 5 dveří na prostor kolem 15 m2 se zdál jako nepřekonatelný problém, ale opticky to vyřešil dekor dveří, které byly sladěny k podlaze do velice světlého až bílého dřeva. Dveře jsou velice nenápadné, jakoby spojené s podlahou. Dominantou místnosti potom je žlutá rohová sedačka doplněná pouze o pár stolků, závěsné skříňky pro elektroniku a televizor... a kytičky.

Kuchyň a špajz/technická místnost

Kuchyňská linka byla zhotovena na míru, spotřebiče jsme zvolily z řady Beko (půl roku a vše zatím OK). Kuchyň je vždy finančně náročnější, se vším všudy jsme se vešly do 100.000 Kč a ještě něco zbylo. Důležité ale je, že se podařilo do 12 m2 nudličky napasovat jednak linku (po obou stranách), dále jídelní kout a sezení u baru. Jako výhodu vnímám hlavně také technickou místnost, která s kuchyní sousedí, z jedné strany je opravdu technická a z druhé slouží jako špajz. Veškeré potraviny a materiál je hned za rohem a okamžitě k dispozici. Do technické se vešel 200 l bojler (což teď hodnotím tak, že jsme to dost přehnaly), malý mrazák, vinotéka, 2 regály s potravinami a věcmi okolo domácnosti a stanoviště pro kocoura (který v barvě šedé krásně ladí s interiérem :)

Koupelna

Koupelna je zařízena rovněž do bílo-šedé s barevnými doplňky. Rozhodly jsme se zachovat samostatné WC. Dále je zde pračka se sušičkou (AEG), umyvadlo se zrcadlem a skříňkou a sprchový kout. Dlažba a obklad z Polska.  

Ve vstupní chodbičce najdete opět pár věcí - botník, věšák, lavička na sezení. Úložné prostory jsme se zde rozhodly vyřešit závěsem od stropu až na zem, jak jinak než z IKEA a v dekoru žluté pampelišky.


A tohle je vše... kde nedostačuje úložný prostor, pomůžeme si podkrovím, které jsme upravily tak, aby se zde dal skladovat sezónní materiál, nebo můžeme použít sklep či prostor zahradního domku. Vejdeme se v pohodě a vůbec nic nám nechybí... chce to jen dopředu všechno promyslet a nenechat se spoutat konvencemi. Párkrát IKEA a zpět a za rozumnou cenu a všechno do sebe pěkně zapadlo.         


SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM: