HOMESTAGING

27.10.2020

Na malém příkladu bych vám chtěla ukázat, jakým způsobem pracujeme v rámci služby Homestaging. Homestaging je příprava nemovitosti na prodej, je to jakési odosobnění nemovitosti, kdy se snažíme oslovit co nejširší cílovou skupinu kupců. V rámci Homestagingu pracujeme s prvním dojmem, snažíme se, aby se kupec cítil příjemně a používáme k tomu různé nástroje. Podle mě zcela zásadní je světlo. Většina lidí nereaguje dobře na temné, stísněné prostory plné nábytku a věcí, a proto je základem zbavit se přebytečného materiálu. Vhodné je také sjednotit barevnost, ideálně do neutrální bílé, kterou lze vhodně kombinovat s barevnými doplňky. O nábytku jsme již hovořili... Není dobré ho mít moc ani málo. Nemovitost musí působit funkčně, kupec si potom lépe představí, kde by například mohla být umístěna postel, kolik místa zabere stůl v kuchyni apod. Samozřejmě, že můžeme využít také původní vybavení, nebo je možné trochu zainvestovat a nakoupit nové, případně dokoupit chybějící kusy, tahle investice se rozhodně vyplatí. Pak už jen chybí profesionální fotografie a je skoro vyhráno.

Pomocí tohoto postupu lze nemovitost nejen zajímavě zhodnotit, ale hlavně zaujmout potenciálního kupce, kterého potom na prohlídce ovlivňuje co? Přece EMOCE! Ano, i kupec je člověk, se kterým cloumají emoce, s některým více, s některým méně, a i na jejich základě se rozhoduje ... A my musíme a umíme vyvolat ty správné.

Na začátku byl dětský pokoj cca 12 m2, spousta zbytečných věcí, neuspořádaný prostor a chaos. Asi za dva dny a se nám podařilo udělat z dětského pokoje pokoj studentský, ve kterém se majitel cítí velmi příjemně. Pracovaly jsme především s původním vybavením, nábytek jsme vhodně rozestavěly, aby se pokoj prosvětlil a otevřel. V celé místnosti proběhla výmalba stěn, odstranily jsme koberec a všechny věci, na které se už několik let jen prášilo. Bylo také potřeba vyřešit zdroje osvětlení, centrální osvětlení bylo vyměněno a doplněno o pracovní lampu a lampičku u nočního stolku. Pokoj byl vybaven vhodnými doplňky v barvě a běhounem. Při minimální investici finanční, která nepřesáhla 6.000 Kč (s použitím původních prvků) a minimální investici časové, se podařilo pokoj zmodernizovat, provzdušnit a zútulnit. Vše s důrazem na funkčnost a potřeby teenagera.