Izolace proti vlhkosti

20.03.2019

Každý člověk ví, že izolace domu proti vlhkosti je základem úspěchu a je to první věc, která se v rámci rekonstrukce řeší. Otázka však zní, jakým způsobem se dobrat cíle, když cest je hned několik. V rámci finančních úspor jsme se držely filozofie "samy si".  

Okolo izolace domu byla velká legrace, tedy, tehdy mi to ani tak nepřišlo, obzvláště, když jsme třeba při kopání sklepa bagrem překopli přívod vody do domu a já zrovna musela letět na prohlídku bytu v Šumperku. Samozřejmě o víkendu, zrovna byly volby a servisák dorazil přímo z volební místnosti. Hodinu jsme prolévali pozemek a když se zdálo, že je po všem, vrátíme se druhý den na barák a zjistíme, že celou noc byla puštěná hadice a do obýváku vyteklo 22 kubíků vody! 

Další historka se váže na výkop okolo domu, každý ví, že první je potřeba odvést vlhkost, položit drenážku a vyřešit svody ze střechy. První pokus byla brigáda rodinných příslušníků. Ale řešit výkop dětskou lopatičkou se příliš neosvědčilo. Zaúřadovala teda Lucka, tlačil nás čas a bylo potřeba to dotáhnout. A tak jsme objednaly naše spoluobčany... práce odsýpala, to je pravda, ale jak došlo na placení, tak už jsme neměly zájem dál služeb využívat. Asi jsme se špatně pochopili, tak samozřejmě mezi chlapama a blondýnama ten komunikační šum existuje. Já být chlap, tak na sebe asi taky dělám chytrou a myslím si, že jsem úplně mimo 😄. Každopádně dobrá zkušenost, drenážku jsme dokončily ještě než napadl sníh. 

Drenáž, svody, štěrk, nopová fólie na ten náš dům, co má obvod cca 35 m, vyšly kolem 25.000 Kč - jo teda to nepočítám radši ten výkop... za ty prachy bych si to dnes snad asi vykopala sama :D