JAK MÁ VYPADAT NEMOVITOST K PRODEJI?

30.05.2023

Aby nemovitost byla co nejlépe připravena ke prodeji, je důležité věnovat pozornost jak interiéru, tak exteriéru. Zde je pár tipů, jak by měla nemovitost vypadat:

Udržujte nemovitost v dokonalém stavu a čistotě. Zajistěte, aby byl prostor vybaven novými domácími spotřebiči, je-li to potřeba. Všechno by mělo být funkční, nejen se tak tvářit. Malováním dodáte domu či bytu svěžest a pocit čistoty. 

Upravte exteriér budovy, aby vypadal co nejlépe pro potencionální zákazníky. V první řadě je dobré posekat trávník, vytrhat plevel, uklidit dětské hračky a nářadí, které se dlouho válí na zahradě. To byste nevěřili, kolik parády udělá, když odstraníte křiklavé květináče, hračky, nebo plachty. Dodáte zahradě harmonii a klid. 

Vyčistěte a uspořádejte interiér. Pokud jsou v místnosti nezbytnosti, ukliďte je. Nikdo se nepotřebuje dívat na zbytky jídla na lince, roztahané oblečení po pokoji nebo neustlané postele. Často postačí maličkosti schovat do skříní, umýt nádobí, nebo jen ustlat. 

Proveďte nutné opravy. Prodej nemovitosti může vyžadovat komplexnější zhodnocení jejího stavu a případné opravy, aby byla v co nejlepším možném světle a kondici. Někdy se vyplatí i větší rekonstrukce.

Před prohlídkou zkuste myslet jako kupující. Víte, co nejvíce člověk vnímá? Vůni či zápach. Provoňte celý dům, ale moc to nepřehánějte. Čisté ložní prádlo, vonné tyčinky, svíčky. To vše navodí tu správnou atmosféru. Učit by jsme se mohli od severských zemí. Nesmíme zapomenout na světlo, roztáhněte všechny rolety a rozsviťte všechna světla, tam kde je tma, nebo šero. Vyrobte ze svého domu nebo bytu "katalogovou nemovitost".

Pokud nemovitost na prodej dobře připravíte, dozajista se to projeví na dosažené výši kupní ceny. Děláte to pro sebe. První dojem dělá obchod, tak se postarejte, aby byl co nejlepší.

Pokud si nevíte rady a potřebujete správně nasměrovat, dejte nám o tom vědět a rádi s vámi individuálně zkonzultujeme, co by bylo dobré před prodejem zařídit.Objednejte si naše služby

Vyplňte všechny potřebné údaje a my se vám ozveme co nejdříve zpět.