JAK VYBRAT KVALITNÍHO NÁJEMCE?

01.12.2022

Kdo by nechtěl, aby mu každý měsíc přišla na účet nějaká pěkná sumička - jen tak, bez práce? Mít nemovitost, která Vám generuje pasivní příjem, to je snem mnoha lidí. Poptávka po zajímavých investičních bytech tak neklesá. Nahrává tomu i pro majitele nemovitostí příjemná skutečnost, že nájemné v současné době roste.


Ale jde to tak lehce bez jakýchkoli starostí? Když máte štěstí na nájemce, tak se vyhnete nepříjemným sporům a soudním tahanicím, které mohou nastat. Občanský zákoník, který problematiku nájmů řeší, totiž chrání především nájemce, jakožto slabší smluvní stranu.


A tak je potřeba jít štěstí naproti - výběr vhodného nájemce je stěžejním úkolem. V současnosti je poptávka po nájmech veliká, a to i díky zpřísnění podmínek a zvýšení sazeb hypoték, které mnohým zavřelo dveře k vlastnímu bydlení. Je tedy prostor si svého nájemce pečlivě vybrat. Ale podle čeho?

Z našich zkušeností víme, že prověřování není nikdy dost. Přistupujeme k němu už při telefonickém kontaktu se zájemcem, kdy se o něm snažíme zjistit co nejvíce informací. Posíláme mu i dotazník s nejzásadnějšími otázkami k vyplnění. Na prohlídce nemovitosti při osobním kontaktu vidíme, jak na nás zájemce působí a všechno znovu ověřujeme, a to i následně u zaměstnavatele či předešlého pronajímatele. Po získání osobních údajů zájemce ještě přistupujeme k dalšímu prověření. Konkrétně zjišťujeme, jestli se nejedná o osobu hledanou Policií ČR či jestli nefiguruje v insolvenčním rejstříku nebo v centrální evidenci exekucí.


Jak všichni víme, lidé jsou nevyzpytatelní. Proto, i když jsme našli nájemce podle našich představ, je dobré s ním podepsat kvalitní nájemní smlouvu. My ji máme vychytanou do posledního detailu - upravuje mimo jiné i věci, na které nechce nikdo radši ani pomyslet, jako jsou smluvní pokuty, výpověď nájmu a její doručování či postup při vyklizení nemovitosti. V rámci našich služeb následně asistujeme při předání bytu, kdy sepisujeme podrobný předávací protokol včetně fotografií, a při přepisu energií.

Tak co? Zvládnete to sami nebo do toho raději jdete s námi?

Pro více informací volejte...