JAK VYPADÁ PRVNÍ SCHŮZKA S REALITNÍM MAKLÉŘEM?

25.10.2020

Uvažujete o prodeji své nemovitosti a nemáte představu, jak probíhá první setkání s realitním makléřem? Pokud se rozhodnete spolupracovat s námi, můžete očekávat následující scénář.

1) Zavolejte, nebo napište a dohodneme termín osobní schůzky. Potkáme se potom na území, které vám vyhovuje a kde se cítíte dobře. Může to být jak předmětná nemovitost, o které bychom se měli bavit (tady se potkáváme nejčastěji), naše kancelář anebo třeba vaše oblíbená kavárna. Kávu si spolu dáme v každém případě, máme toho dost, co je třeba probrat.

2) Pokud se sejdeme přímo na nemovitosti, která by se měla obchodovat, nejdříve ji spolu projdeme. Pokud ne, naplánujeme si prohlídku domu nebo bytu až na druhé sezení. Cílem je stanovit správně tržní cenu nemovitosti. Porovnáváme, sledujeme cenové mapy, pracujeme s reálnými čísly z katastru, bank, vlastními obchodními zkušenostmi a v neposlední řadě je pro nás důležitá vaše vlastní představa o ceně. Někdy jsme schopni se o určité cifře bavit zrovna, jindy si potřebujeme tržní odhad v klidu zpracovat než za vámi přijdeme s nějakým konkrétním číslem.

3) Během schůzky se pokusíme vás trochu poznat, zjistit vaše záměry, plány a potřeby, abychom byli schopni naplánovat proces prodeje tak, aby vám co nejvíce vyhovoval a vyřešil to, co očekáváte. Abychom vás např. zvládli plynule přestěhovat z domu do bytu bez zbytečných průtahů a komplikací.

4) Dále vám představíme naši filozofii. Jak prodáváme nemovitosti u nás. Co uděláme pro to, abychom vám zajistili nejvyšší možnou prodejní cenu, jak se nebojíme investovat do marketingu, moderních technologií, sociálních sítí apod. Proč trváme na výhradní spolupráci a proč chceme, aby i vaše nemovitosti byly prezentovány exkluzivně

5) Projdeme spolu naši odměnu. Není tajemstvím, že sazba pro standardní prodej se u nás pohybuje nejčastěji okolo 4-5% + DPH z dosažené kupní ceny. Vysvětlíme vám taky, co konkrétně za svoje peníze dostanete, jak obchod zabezpečíme právně a projdeme si jednotlivé kroky prodeje od podpisu zprostředkovatelské smlouvy až po předání klíčů novému majiteli.

6) Ptejte se, na co potřebujete. Ať je mezi námi jasno, bez toho to nepůjde. Dozvěděli jste se to, co jste potřebovali? Vyhovuje vám postup a strategie, které jsme si nastavili? Pokud ano, tak je to super a jdeme zrovna na to. Pokud ne, rádi jsme vás poznali a nebudeme to lámat přes koleno :)

7) Na první schůzce nikdy nepodepisujeme žádné smlouvy a tyto konzultace poskytujeme zdarma.

 


Domluvte si i Vy schůzku s realitním makléřem. Vyplňte formulář a my se vám do 24 hodin ozveme.