PROČ SI VYBRAT JEDNOHO REALITNÍHO MAKLÉŘE NA PRODEJ, PRONÁJEM NEMOVITOSTI

26.07.2023
Existuje několik důvodů, proč si vybrat pouze jednoho realitního makléře na prodej či pronájem nemovitosti místo pokusu o prodej na vlastní pěst. 
Zde je 9 hlavních důvodů, proč dobrého makléře chcete:
  1. Odbornost a zkušenosti: Profesionální realitní makléř má zkušenosti s prodejem nemovitostí a rozumí trhu. Má povědomí o cenách, lokalitách, trendech a právních aspektech spojených s nemovitostmi. To vede k rychlejšímu prodeji za maximální tržní cenu.

  2. Síť kontaktů: Makléř má většinou širokou síť kontaktů včetně potenciálních kupců, dalších realitních profesionálů, právníků aj. To může urychlit proces prodeje, zajistit kvalifikované zájemce a eliminovat realitní turistiku na vaší nemovitosti.

  3. Marketingové dovednosti: Makléři mají zpravidla přístup k efektivním marketingovým nástrojům a platformám, které mohou zvýšit viditelnost vaší nemovitosti. Pokud chcete mít jistotu prodeje za maximální cenu, musí mít nabídka co největší záběr. Makléř vám také poradí, jak připravit nemovitost na prodej tak, aby byla odprezentována atraktivně, v co nejlepším světle a zaujala co nejvíce zájemců. To zvyšuje šance na rychlý prodej. 

  4. Ochrana času a úsilí: Prodej nemovitosti může být složitý a časově náročný proces. Zkušený makléř se postará o mnoho administrativních úkolů, komunikaci s potenciálními kupci, prohlídky nemovitosti a jednání, čímž vám ušetří spoustu úsilí, času a v neposlední řadě vhodnou předprodejní a prodejní strategií také velké množství peněz.

  5. Zpracování dokumentů: Makléři jsou obeznámeni s potřebnými dokumenty a s právními postupy spojenými s prodejem nemovitosti. To zajišťuje, že všechny smlouvy a formality budou provedeny správně a legálně tak, aby vás během obchodu i dlouho po něm nedostihly nedostatky ve smluvní dokumentaci. Profesionální prodej nemovitostí je především prodej bezpečný a vyvážený.

  6. Vyjednávání: Makléři mají zkušenosti s vyjednáváním a mohou vám pomoci získat co nejlepší cenu za vaši nemovitost.

  7. Emocionální vzdálenost: Prodej vlastní nemovitosti může být emocionálně náročný. Makléř vás může chránit před emocemi, které by mohly ovlivnit vaše rozhodování.

  8. Maximalizace hodnoty: Makléř má zájem na tom, aby byla vaše nemovitost prodána za co nejvyšší cenu, protože jeho odměna závisí na prodejní ceně. A je to prostě jeho práce udělat vám super službu, se kterou budete maximálně spokojení.

  9. Právní aspekty: Makléři jsou obeznámeni s místními a státními právními předpisy a nařízeními týkajícími se nemovitostí. To vám může ušetřit problémy spojené s nesplněním právních požadavků. 

Pokud máte jakékoli dotazy ohledně prodeje nebo pronájmu nemovitosti, spojte se s profesionály v našem týmu, kteří vám rádi pomohou.

Pamatujte, že výběr realitního makléře je důležitý krok. Měli byste provést důkladný výzkum a zvolit si důvěryhodného profesionála s dobrou pověstí a referencemi.