PRVNÍ KROKY S DOMEM SNŮ

Dům snů je asi 65 m² "velký" domek, který se nachází nedaleko okresního města Šumperka a který jsme rekonstruovaly... A vlastně stále ještě rekonstruujeme :) "Dům snů" vznikl jako pracovní název tohoto projektu někdy na začátku celé akce spíž ze srandy.  Později už jsme jej používaly spíše v sarkastickém tónu (protože u určité fázi jsem měla nutkání ten "dům snů" zapálit), ale natolik se vžil, že jsme se rozhodly pojmenovat po něm celý tento web.

  Kdo jsme vůbec "MY"?

Veronika Chládková a Lucie Linhartová, realiťačka a fotografka. Obě milujeme minimalismus v bydlení i životě, nemovitosti, zahradu, hezké věci, moderní trendy, nebojíme se fyzické práce a rády se učíme nové věci. A hlavně jsme víc záchranáři než ničitelé, což se projevuje hlavně ve vztahu ke starým domům. Třeba ten náš jsme zrekonstruovaly z velké části samy, docela pěkně a hlavně funkčně. Do budoucna plánujeme taky něco postavit na zelené louce a v hlavách máme neustále další zajímavé projekty, které se týkají moderního a pěkného bydlení. 

Možná nás znáte nějak takto:

Ale naše pravé já je spíše tady: 

A jak to celé vlastně začalo?

Možná bych to uvedla tak, že já vždycky potřebuji vědět, co a jak. Tedy, jak se co dělá, jak co funguje, jak se co řeší a hlavně proč. Člověk by neměl soudit, dokud sám nezkusí. No a když jsem se samozřejmě díky mé milované práci dostala k rekonstrukcím nejrůznějšího rozsahu, bylo mi celkem jedno, jestli vozím kolečka nebo fotím výslednou podobu interiéru. Jak to přišlo, tak to bylo a dělalo se co bylo zrovna potřeba. Když jsme začaly pracovat na Domě snů, už jsme něco měly za sebou (viz sekce Služby), ale nikdy to nebylo takto intenzivní a kontaktní. Chtěla bych vám tady přiblížit alespoň částečně tu naši cestu, na kterou jsme se neohroženě vydaly, a teď můžu říct i celkem naivně, někdy na podzim roku 2017 a která byla plná vtipných situací, přešlapů a kterou jsme od jisté doby začaly brát ani ne jako rekonstrukci Domu snů, ale jako kurz zedničiny, elektřiny, SDK, designu a všeho okolo, protože to byl hlavně zátah na psychiku. Prostě práce s lidma :) Ale jsme na konci a já budu postupně přidávat jednotlivé momenty, zážitky a zkušenosti přesně tak, jak to doopravdy bylo. A možná by vás taky moho zajímat, co všechno to stálo. Ne všechno je totiž tak, jak to vypadá. Tak jdeme na to.

Heslo: PŘEDSTAVA vs. REALITA

    


JAK JSME REKONSTRUOVALI:

DŮM SNŮ VE FOTOGRAFIÍCH:

Pár obrázků domku pro představu v různých fázích rekonstrukce, řekněme spíš PŘED a PO. Časové rozmezí podzim 2017 - zima 2018.